Czym jest niezależność finansowa?

W ogólnej definicji niezależność finansowa oznacza sytuacje, w której ktoś ma miesięczne przychody z własnych działalności gospodarczych lub inwestycji. Czyli ktoś kto jest w stanie utrzymać się żyjąc z własnego kapitału bez konieczności pracy.

Jak ludzie wyobrażają sobie niezależność finansową?

Wiele osób żyjących we współczesnym świecie przepełnionym kolorowymi tabloidami oraz otaczającymi nas z każdej strony reklamami, kreuje fałszywe wyobrażenie na temat niezależności finansowej. Przedstawiane nam postacie z celebryckiego świata, którym niczego w życiu nie brakuje, a wręcz mają nadto, często kojarzą się z tym pojęciem.

Jak funkcjonuje osoba niezależna finansowo?

żadna cena nie stanowi dla niej problemu
posiada ilość pieniędzy, których nie jest w stanie wydać
może korzystać z wszelakich ekskluzywnych usług

Nie da się zaprzeczyć, że dla większości ludzi na świecie jest to istna abstrakcja. Jednak posiadanie dużej sumy pieniędzy nie jest dobre dla każdego, znamy w historii wiele przypadków, w których ekscentryczny styl życia doprowadził do bankructwa lub do pochłonięcia się w nałogu.

Niewątpliwie większość ekscentryków w dzisiejszych czasach doszło do swojej niezależności finansowej dzięki ciężkiej pracy oraz prawidłowym codziennym nawykom. Biorąc pod uwagę życiorysy sławnych milionerów oraz słuchając się ich rad możemy wywnioskować, że każdy człowiek może wyrobić sobie nawyki, które zepchną go na dobrą drogę w kierunku wzbogacenia się.
Jest to między innymi:
*stworzenie listy swoich priorytetów
*skupianie większej uwagi na pielęgnowaniu swojego umysłu np. czytanie książek
*możliwe jak największe zmniejszenie podejmowanych decyzji w ciągu dnia
*planowanie swoich wydatków
*regularne inwestowanie w rozwój osobisty
*ograniczenie korzystania z mediów społecznościowych oraz z oglądania telewizji
*tworzenie notatek, aby wszystko lepiej zapamiętać oraz w celu mniejszego zaśmiecenia swojego umysłu
*skupienie się na organizacji własnego czasu
*przeznaczenie określonej liczby godzin na relaks
*okresowe odkładanie określonej sumy pieniędzy

Nie każdemu zapewne uda się zostać milionerem, ale miarą niezależności finansowej jest czas. Codzienne kroki, które będziemy podejmować sprowadzą nas na pewno na dobrą drogę w celu osiągnięcia sukcesu, a jego prawdopodobieństwo znacznie wzrośnie.