Postęp technologiczny i innowacje w sektorze opieki zdrowotnej umożliwiły w ostatnich latach wielkie osiągnięcia. Dziś dokonujemy przeglądu trzech obszarów możliwości dla inwestorów długoterminowych.

Analitycy spodziewają się przyspieszenia inwestycji i innowacji, które nie są jeszcze odzwierciedlone w cenach akcji. Dokładniej, analitycy skupiają się na trzech obszarach sektora opieki zdrowotnej: genomice, biotechnologii i diagnostyce.

Genomika

Genomikę napędzają postępy w zakresie mocy obliczeniowej, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Genomika bada wszystkie geny, które można znaleźć w danym organizmie. Jej wielkim ostatnim osiągnięciem są szczepionki z RNA lub mRNA, które zostały wykorzystane do walki z pandemią koronawirusów. Rosnące zainteresowanie genomiką może być pozytywnym impulsem dla branży, przyciągając nowe fundusze od rządów i prywatnych inwestorów.

Biotechnologia

Opierając się na sukcesie szczepionek mRNA przeciwko covid-19, oczekuje się znacznych postępów w odkrywaniu leków dzięki lepszemu wykorzystaniu danych i analityki RNA.

Na przykład z leczeniem tzw. rzadkich chorób lub nowotworów, poprzez szczepionki przeciwko chorobom wirusowym, takim jak HIV czy Zika, lub bardziej powszechnym chorobom, takim jak grypa.

Diagnoza

Na rynku pojawia się coraz więcej firm z nowymi testami do wykrywania chorób w ich najwcześniejszych objawach, w tym nowotworów, gdzie późna diagnoza jest główną przyczyną zgonów. Te nowe i ulepszone testy mogą wykryć chorobę wcześniej, co oznacza lepsze wyniki dla pacjentów i niższe koszty dla ubezpieczycieli. W http://dolegliwosci.pl dowiesz się więcej o nowoczesnej diagnozie chorób.

Nie mówiąc już o aplikacjach, które pozwalają na monitorowanie zdrowia pacjentów nie tylko poprzez rozrusznik serca czy urządzenia stricte medyczne, ale poprzez ich smartfon.

Inwestowanie w przyszłość opieki zdrowotnej

Oczywiście nie ma pewności, jeśli chodzi o udany rozwój leków czy nowe odkrycia medyczne. Nie należy zapominać, że za każdym sukcesem medycznym stoi duża liczba porażek. Nie można jednak również ignorować wszystkich obecnie wprowadzanych innowacji.

Ogólnie rzecz biorąc, otoczenie makro jest korzystne dla sektora opieki zdrowotnej, ponieważ wchodzimy w kolejną fazę cyklu gospodarczego. W istocie, rynki mają tendencję do nagradzania akcji wysokiej jakości w tym okresie przejściowym, a akcje z sektora opieki zdrowotnej są takimi akcjami, z rentownością, dobrymi dywidendami i zwrotem z kapitału.