Czy chcesz rzucić palenie lub ponownie schudnąć? To pewnie nie pierwszy raz, kiedy robisz sobie postanowienia noworoczne, ale nie udaje Ci się go dotrzymać. Aby kolejny rok nie minął bez osiągnięcia tego, czego pragniesz, ujawniamy najlepsze porady, które pomogą Ci utrzymać Twoje postanowienia.

1. Nie wyznaczaj nierealistycznych celów

Zalecamy posiadanie realistycznych postanowień z małymi celami na cały rok. Zamiast od razu chcieć schudnąć 10 kilogramów, postaw sobie za cel utratę jednego kilograma co miesiąc.

2. Nie próbuj zmieniać wszystkiego od razu

Zmiana wszystkich nawyków związanych z niezdrowym stylem życia może być skomplikowana. Dlatego najlepiej jest zająć się jednym nawykiem na raz. Jeśli chcesz jeść zdrowiej, zacznij od usunięcia śmieciowego jedzenia, a potem wszystkiego innego, co Ci szkodzi.

Jakie są najpopularniejsze postanowienia noworoczne? Oto 3 najpopularniejsze. Sprawdź!

3. Analizuj przeszłość

Dlaczego w ostatnich latach nie udało Ci się zrealizować celów? Zalecamy zastanowienie się nad wszystkimi przeszkodami, które uniemożliwiły realizację postanowienia w przeszłości. Zamiast jednak bić się w piersi, należy poszukać najlepszego rozwiązania, aby to osiągnąć. Może w zeszłym roku chciałeś oszczędzać większość swojej wypłaty, a najlepszą opcją jest oszczędzanie 20 procent.

4. Zrób plan

Sugerujemy sporządzenie planu, który precyzuje każdy z kroków, które musisz podjąć, aby zrealizować swoje cele. Podziel strategię tak, abyś miał codzienne wyzwania do wykonania, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zapamiętać i zrealizować swoje postanowienia.

5. Odpręż się

Choć ważne jest, aby skupić się na sprostaniu wyzwaniom, które sobie stawiasz, musisz wiedzieć, kiedy zrobić sobie przerwę.

6. Eksperymentuj z różnymi strategiami

Nie każdy działa w ten sam sposób, niektórzy ludzie potrzebują bardziej rygorystycznych celów, aby ćwiczyć więcej lub palić mniej. Radzimy eksperymentować z różnymi metodami i nie poddawać się, jeśli pierwsza metoda nie zadziałała. Przyjęcie różnych strategii może przynieść lepsze rezultaty.